5ος Αγώνας - Γαλλία (Le Mans)
ΠΠΤ: Νάτοι οι Πρωταθλητές
3 οδηγοί μοιράστηκαν 5 Πρωταθλήματα
Νέα 27/10/2014 - 14:03

Το ΠΠΤ (Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας) ολοκληρώθηκε στην πίστα των Σερρών με τον 5ο & 6ο Αγώνα για το 2014. Οι Πρωταθλητές Ελλάδας είναι μόνο 3 παρά το ότι υπάρχουν 5 κατηγορίες! Αυτό γιατί οι δύο από αυτούς πήραν από δύο Πρωταθλήματα!

Συγκεκριμένα ο Δημήτρης Παπαγγέλου αγωνίστηκε με Honda CBR600RR στην Κατηγορία ΟΡΕΝ600 και ΟΡΕΝ και κατάφερε να πάρει το Πρωτάθλημα και ανάμεσα στις μεγαλύτερες μοτοσυκλέτες των 1000 ή 1200 κυβικών που αγωνίζονται στην κατηγορία.

Στην κατηγορία Racing 250/125 ο Γιώργος Κίτσος με Honda RSW250 πήρε τον Τίτλο ξαναγυρίζοντας στο #1,μετά από ένα χρόνο στη 2η θέση.

Στην κατηγορία Supersport ο Σάκης Συνιώρης με Triumph 675 πήρε το Πρωτάθλημα σχετικά εύκολα. Ο Συνιώρης αγωνιζόμενος σε δύο κατηγορίες, μάλιστα με μικρό διάλειμμα αναμεσά τους, πήρε τον Τίτλο και στην κορυφαία κατηγορία Superstock, με την Aprilia RSV4 Factory που οδήγησε φέτος. Νάτοι λοιπόν οι Έλληνες Πρωταθλητές του 2014!

Ο Πίππος και η Panigale στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου!